معرفی نرم افزارهای کاربردی پزشکی

معرفی نرم افزارهای کاربردی پزشکی

حوزه‌های تشخیص و درمان، مراقبت‌های درمانی، آموزش نیرو‌های کار، مدیریت مالی و … تحت تاثیر تکنولوژی تغییر کرده‌اند. همین موضوع بهانه‌ای شد تا ما در این مقاله به معرفی نرم افزار های کاربردی پزشکی بپردازیم تا شما هم ساده‌تر دلیل این تحولات را دریابید. سعی ما بر این بوده تا با نگاهی ریز بینانه تمام نقاط ضعف و قوت نرم افزارهای مختلف بررسی کنیم تا فرآیند انتخاب برای شما عزیزان ساده‌تر شود.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که حجم نرم افزار های حوزه پزشکی روز به روز در حال افزایش است و هر یک از آن‌ها به نحوی سعی در ساده کردن فرآیند درمان و امور وابسته بدان دارند. از طرفی بسیاری از نرم افزار‌ها کاملا تخصصی بوده و تنها به قشر خاصی از کاربران محدود شده‌اند. ما در این مقاله از سایت TechMD سعی کرده‌ایم تا به معرفی آن دسته از نرم افزارهایی بپردازیم که توسط پزشکان زیادی مورد استفاده قرارگرفته و کارایی آن‌ها اثبات شده است.

نرم افزار های کاربردی پزشکی

قبل از هر چیزی باید بدانید که بیشتر نرم افزار های کاربردی پزشکی بر روی یک یا چند فرآیند در حیطه درمان تمرکز داشته‌اند و لذا ممکن است برای بخش‌های دیگر حیطه‌ی درمان هیچگونه کارایی نداشته باشند. ما سعی کرده‌ایم برای حوزه‌های مختلف درمان برنامه‌های شناخته شده را معرفی نماییم. از طرفی دیدی واقع گرایانه و بی‌طرف داشته‌ایم  و مهم‌ترین عملکردهای هر نرم افزار را بیان کرده‌ایم. این نکته را در نظر داشته باشید که این نرم افزارها بین‌اللملی بوده و در سطح جهانی شناخته شده می‌باشند.

فاکتورهای زیادی در تجربه کاربری این نرم افزارها نقش داشته است. مواردی همچون میزان اطلاعات موجود، رابط کاربری، دقت اطلاعات، قابلیت نصب برروی سیستم عامل‌های مختلف، کیفیت مدل‌ها و طرح‌ها، دقت در محاسبات و… بر روی تجربه افراد از این نرم افزارها موثر بوده است. ما سعی داشته‌ایم تا نرم افزار هایی را معرفی نماییم که حداقل در چند فاکتور عملکرد خوبی داشته‌اند و نظرات سازنده‌ای برای آن‌ها مطرح شده است.

۱. نرم افزارهای مدیریت مطب و پرونده الکترونیک

نرم افزار های کاربردی مدیریت مطب پزشکی

نرم افزار های مدیریت مطب یا به بیان بهتر مدیریت پرکتیس را می‌توان یکی از کاربردی ترین ابزارها در حیطه پزشکی دانست. نرم افزارهای جدید بین المللی بدین شکل طراحی شده‌اند که تعداد زیادی از ابزارها و خدمات را به طور یکپارچه در اختیار کاربر قرار می‌دهند. امکانات مختلفی نظیر ثبت پرونده الکترونیکی درمانجو، بررسی امور بیمه، مدیریت سوابق و اعتبارات، ارسال پیام‌های اطلاع رسانی به درمانجو از طریق ایمیل یا پیامک، رومینگ، پزشک تلفنی، آنالیز‌های مالی و گزارشات هوشمند از جمله امکاناتی است که در یک نرم افزار مدیریت مطب پیشرفته و حرفه‌ای مشاهده می‌شود.

متاسفانه اطلاعات چندانی در مورد رضایت کاربران از نرم افزارهای مدیریت مطب داخلی پیدا نکردیم ولی قطعاً در آینده نه چندان، در صورتی که سازندگان این نرم افزار نسخه‌ای را در اختیار ما قرار بدهند، نقد و بررسی نرم افزار را منتشر خواهیم کرد.

تا آن زمان که بررسی مفصلی روی این نرم افزار های کاربردی پزشکی داشته باشیم، نظر شما را جلب می‌کنیم به چند فاکتور مهم در انتخاب یک نرم افزار مدیریت مطب:

 • نرم افزارهای مدیریت مطب در ایران به سه شکل آفلاین، آنلاین و ترکیبی وجود دارند. از نرم‌افزارهای ترکیبی می‌توان به پلتفرم رز، نرم‌افزارهای آنلاین می‌توان به بقراط و نرم افزارهای آفلاین می‌توان به سلاک طب اشاره کرد. امنیت و کاربری نرم افزارهای ترکیبی بسیار مناسب‌تر است چرا که نرم افزار مدیریت مطب (شامل پرونده پزشکی و مدیریت مالی) به صورت شخصی و خصوصی روی کامپیوترهای مطب میزبانی می‌شوند و فقط بخش‌هایی مثل نوبت‌دهی آنلاین و مشاوره‌ی آنلاین از طریق اینترنت قابل دستیابی هستند.
 • امنیت مهم و حریم‌ خصوصی مهم‌تر است. در کشورهای خارجی پلتفرم‌های مدیریت پرکتیس ابری (آنلاین یا مجازی) زیادی وجود دارند که پزشک همه‌ی اطلاعات پرکتیس خود را (اعم از پرونده بیماران، یادداشت‌ها و اسناد مالی) در حافظه‌ی ابری آپلود می‌کند؛ بدون این که به مشکلی بر بخورد. در دنیا سازمان‌های نظارتی خاصی امنیت و حفظ حریم خصوصی پرونده‌های پزشکی را تضمین می‌کنند که اکثراً هم دولتی هستند. ما در این ایران چنین سازمانی نداریم، لذا بهتر است فعلاً برای حفظ حریم خصوصی خود و بیماران‌تان به سراغ نرم افزارهای مدیریت پرکتیس آنلاین نروید.
 • نرم افزارهای ترکیبی احتمالا بهترین انتخاب شما هستند. این نرم افزار های کاربردی پزشکی هم حریم خصوصی پرکتیس شما را حفظ می‌کنند، هم امنیت و پایداری بیشتری دارند و هم امکانات آنلاین مورد نیاز را در اختیارتان قرار می‌دهند.
 • معماری نرم‌افزارهای پزشکی باید به شکل پلتفرمی باشند. یعنی یک برنامه‌ی اصلی به عنوان میزبانی برای سایر امکانات قرار بگیرد. حتماً در بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های محل کار یا تحصیل دیده‌اید که از چندین نرم‌افزار برای کارهای مختلف استفاده می‌شود. اشکال پلتفرمی نبودن نرم افزار های کاربردی پزشکی در همین است که نمی‌توان تمام جوانب را با یک نرم افزار پوشش داد. نرم افزارهای پلتفرمی قابلیت توسعه و ارتقایی زیادی دارند و تقریباً هر امکانات و ابزاری که لازم داشته باشید، در محیط یک اپلیکیشن یک پارچه قابل پیاده سازی است.
 • به امکانات نرم افزار دقت کنید. ببینید که چقدر کاربردی هستند و آیا واقعا کمکی به ارتقای پرکتیس خصوصی شما می‌کنند یا خیر. مثلاً نوبت‌دهی آنلاین یا مشاوره آنلاین یا خدمات پزشکی از راه دور در این دوران برای پرکتیس‌ها بسیار مهم هستند. برخی از نرم‌افزارهای مطب (مثل پلتفرم رز یا بقراط) چنین امکاناتی را به شما ارائه می‌دهند.
 • دوره‌ی آزمایشی (Trial) درخواست کنید. حتما مدتی با نرم افزار کار کنید و ببینید که آیا پایداری، سرعت و امکانات لازم را دارد؟ آیا منشی مطب می‌تواند به سادگی با آن کار کند؟ آیا پشتیبانی نرم افزار مناسب است و آموزش‌های لازم را به شما ارائه می‌کنند؟ آیا با محیط کاربری نرم افزار ارتباط برقراری می‌کند و چیزهای دیگری از این قبیل.
 • حواستان باشد که trial با demo فرق دارد. نرم‌افزارهای demo معمولاً قابلیت این را ندارند که به نرم افزار اصلی تبدیل شوند. یعنی مثلاً شما یک هفته با نرم افزار کار می‌کنید و اطلاعاتی از بیماران را در آن قرار می‌دهید. بعد از یک هفته از نرم‌افزار رضایت دارید و می‌خواهید به نرم افزار ثابت مطب‌تان تبدیل کنید. اگر نرم افزار دمو باشد، احتمالاً نمی‌توانید. در سمت دیگر Trial دوره‌ای آزمایشی با دسترسی کامل به همه امکانات است. بعد از تریال در صورتی که تمایل داشته باشید، نرم افزار را به ورژن اصلی ارتقا می‌دهید.
 • بهترین سیستم پرداخت، پرداخت به ازای استفاده است. پرداخت به ازای استفاده یکی از بهترین سیستم‌های پرداختی است که بزرگترین شرکت‌های نرم‌افزاری دنیا از آن استفاده می‌کنند. به این معنی است که شما به ازای استفاده از امکانات مختلف و مصرف منابع، هزینه‌ای به شرکت سازنده پرداخت می‌کنید. مثلاً اگر ۱۰ بیمار شما در ماه از نوبت‌دهی آنلاین استفاده می‌کنند، شما هزینه‌ی کمتری نسبت به پزشکی می‌پردازید که ۱۰۰ بیمارش به شکل آنلاین نوبت می‌گیرند. پلن‌های مالی پرداخت به ازای استفاده از همه نظر به صرفه‌ترند، هم برای پرکتیس‌های کوچک و هم برای پرکتیس‌های بزرگ.

۲. نرم افزار کاربردی پزشکی PEPID

نرم افزار کاربردی پزشکی PEPID

این نرم افزار را می‌توان یک برنامه کاملاً کاربردی دانست. PEPID در واقع یک اپلیکیشن برای پزشکان اوژانس است اما سایر فعالان این حوزه نظیر پرستاران، نیروهای فوریت پزشکی و… هم می‌توانند از آن استفاده نمایند. این نرم افزار یکی از نرم افزارهای کاربردی پزشکی است که بر مبنای هوش مصنوعی عمل می‌کند و به دیتابیس عظیمی از بیماری‌ها و علائم آن‌ها دسترسی دارد. شما با وارد کردن علائم و اطلاعاتی که از درمانجوتان وارد می‌کنید، لیستی از بیماری‌ها یا مشکلات احتمالی مشابه را به ترتیب اولویت دریافت می‌کنید. از طرفی اقدامات حیاتی برای آن‌ها را نیز بیان می‌کند و بدین ترتیب فرآیند تشخیص بیماری را برای پزشکان ساده‌تر می‌کند.

نرم افزار پزشکی PEPID دارای یک اطلس بسیار کامل از مسمومیت‌ها است که اطلاعات جامعی در رابطه با سم شناسی و مسمومیت‌ها را در خود دارد. این اطلس در نسخه پولی آن بسیار گسترده‌تر بوده و اطلاعات جامع‌تری را در بر می‌گیرد. این برنامه دارای دو نسخه اندروید و IOS است. یک دوره‌ی tiral دو هفته‌ای به شما می‌دهد و سپس باید ماهی ۲۵ دلار برای خدمات آن پرداخت کنید که به صورت سالانه (۳۰۰ دلار) از شما دریافت می‌شود.

امکانات دقیق نرم افزار بسته به بسته (Suite) که خریداری می‌کنید متفاوت است. مثلاً بسته‌ی پزشک اورژانس و با پزشک اورژانس اطفال متفاوت است. همچنین می‌توانید روی نرم افزار اصلی Addonها یا قابلیت‌هایی اضافه کنید. مثل NCLEX Review، فلش کارهای ECG و … که به ویژه برای رزیدنت‌های اورژانس بسیار کاربردی است. سری به سایت این نرم‌افزار بزنید تا با قابلیت‌هایش بیشتر آشنا شوید.

 ۳. شبکه اجتماعی پزشکی Doximity

شبکه اجتماعی doximity

Doximity را می‌توان شبکه اجتماعی ویژه پزشکان دانست. در این نرم افزار کاربردی پزشکی تعداد زیادی از متخصصان جهان عضویت دارند و در آن به تبادل اطلاعات می‌پردازند. از طرفی پزشکان می‌توانند افراد حوزه خود را دنبال کرده و با آن‌ها ارتباط برقرار نمایند. این برنامه اگرچه محوریت درمانی ندارد اما به عنوان یک منبع بسیار ارزشمند برای تبادل اطلاعات شناخته می‌شود. بیشتر پزشکان تجربه‌های کاری خود را در آن قرار می‌دهند و این موضوع اطلاعات تخصصی پزشکان در حیطه‌های مختلف را بالا ببرد.

از طرفی تمرکز Doximity بیشتر بر روی تبدیل شدن به یک منبع جامع بوده تا یک شبکه اجتماعی ساده و به همین جهت برنامه‌های مختلفی را برای تشویق پزشکان قرار داده است. iRounds یکی از این برنامه‌ها است که پزشکان به واسطه آن می‌توانند راندهای مختلف جهت تبادل اطلاعات تشکیل دهند. قابلیت یافتن فرصت‌های شغلی و مقایسه حقوق‌های مراکز درمانی مختلف در دنیا از مهم‌ترین مزیت‌های این نرم افزار است. بدین ترتیب پزشکان، پرستاران و سایر افراد فعال در حوزه پرکتیس می‌توانند از جدیدترین فرصت‌های شغلی مرتبط با مهارت خود مطلع شوند و برای آن رزومه ارسال نمایند. البته باید خاطر نشان کرد که این قابلیت‌ها برای ایرانیان در دسترس نیست و با IP ایران قادر به نصب این برنامه نخواهید بود. اما می‌توانید این نرم افزار را از وبسایت‌های ایرانی دانلود و از طرق مختلف نسبت به ثبت نام در آن اقدام کنید.

۴. شبکه اجتماعی پزشکی Figure 1

نرم افزار کاربردی پزشکی figure 1

Figure 1 را می‌توان یک نرم افزار شناخته شده برای بررسی کیس‌های شایع و نادر به حساب آورد. این نرم افزار برای پزشکان تا حدودی مشابه یک شبکه اجتماعی است و در آن متخصصان تصاویر مختلفی از کیس‌های پزشکی نادر را به اشتراک می‌گذارند. figure 1 به اینستاگرام برای پزشکان معروف شده است. حتماً در آینده بررسی تخصصی‌تری روی این نرم افزار جالب و کاربردی پزشکی که بیش از ۱ میلیون کاربر از اعضای کادر درمانی دارد، انجام خواهیم داد. این نرم افزار تنها برای دو سیستم عامل ویندوز و IOS در دسترس است.

۵. نرم افزار کاربردی پزشکی MDCalc

نرم افزار کاربردی پزشکی mdcalc

نرم افزار پزشکی کاربردی MDCalc را می‌توان جزو اپلیکیشن‌های شناخته شده برای پزشکان دانست. این برنامه در واقع یک ماشین حساب بسیار عالی برای محاسبات مهم در امور مربوط به پزشکی است. این نرم افزار می‌تواند تشخیص های بالینی پزشکان را دقیق‌تر کند. MDCalc  شامل 270 ابزار برای محاسبه فاکتور‌های مهم در زمینه تخصص‌های مطرحی همچون قلب و عروق، ریه، بیهوشی، گوارش، جراحی، ارولوژی و… است. از جمله این ابزارها می‌توان به مواردی همچون معیارهای Wells برای آمبولی ریه و قانون PERC، امتیاز HAS-BLED جهت خطر خونریزی، نمره MELD، MAP یا فشار متوسط شریانی، ANC یا تعداد نوتروفیل، NIH یا معیار سکته قلبی، ASCVD الگوریتم ریسک، امتیاز ABCD2 برای TIA ، QTc یا فاصله اصلاح شده QT و… اشاره نمود.

این موارد جزو فاکتور‌ها و معیار‌های مهمی در علم پزشکی هستند که به وسیله نرم افزار پزشکی MDCalc می‌توان آن‌ها را به سادگی محاسبه کرد. در کنار این موارد قابلیت تشخیص خطا در داده‌های ورودی، آفلاین بودن، جستجوی سریع، همگام سازی خودکار و…. موجب شده است تا این برنامه ابزاری کاربردی برای پزشکان باشد. مجموع این موارد سبب شده است تا بیش از یک میلیون پزشک از سرتاسر دنیا به آن اعتماد کنند.

۶. پایگاه دانش جامع uptodate

پایگاه آپتودیت uptodate

Uptodate را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین پایگاه‌های دانش برای پزشکان دانست. 3.5 میلیون پزشک در بیش از 187 کشور دنیا از آپتودیت استفاده می‌کنند. اطلاعات این پایگاه علمی با کمک بیش از 6500 پزشک مطرح دنیا آماده شده و سپس توسط ویراستاران دیگری مورد بررسی قرار گرفته و بدین جهت اطلاعات آن دقت بالایی دارد. تمامی مطالب آپتودیت مبتنی بر شواهد (evidence-based) هستند.

برای استفاده از پایگاه آپتودیت به عنوان یکی از متخصصین سلامت و درمان باید در این سایت ثبت نام و هزینه‌ای پرداخت کنید. اگر در گوگل جستوجو کنید سایت‌های ایرانی پیدا می‌کنید که اکانت‌های uptodate را با هزینه‌ای منطقی، به صورت قانونی و به نام خودتان ارائه می‌کنند. یکی از این سایت‌ها Medical uptodate است که نویسندگان این سایت اکانت خود را از آن خریداری کرده‌اند.

معرفی سایت‌ها، نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها در سایت TechMD به معنی قبول مسئولیت این سایت نیست و معرفی این موارد صرفاً جنبه‌ی اطلاع رسانی دارد. به خوانندگان عزیز توصیه می‌کنیم که در هنگام استفاده از این موارد، بررسی‌های لازم را انجام دهند تا دچار ضرر و زیان نشوند.

البته برای استفاده از مطالب آپتودیت راه‌های دیگری هم هست:

 • می‌توانید با تغییر IP خود به کشور نروژ به کمک اپلیکیشن‌هایی نظیر unseenonline یا روش‌های تغییر IP، به صورت رایگان به مطالب آپتودیت دسترسی پیدا کنید؛ چرا که دسترسی به این پایگاه در کشور نروژ مجانی است.
 • راه سوم دانلود نسخه‌ی آفلاین آپتودیت است که در برخی از سایت‌ها به صورت رایگان و در برخی با پرداخت هزینه قابل دریافت است.
 • راه چهارم و پایانی استفاده از نرم افزار پزشکی iMD است که کمی پایین‌تر معرفیش کرده‌ایم.

آپتودیت جزو نرم افزارها یا به بیان بهتر راهکارهای نرم افزاری پزشکی است که نقش شایانی در ارتقای دانش پزشکان سرتاسر دنیا داشته و تقریباً همه با آن آشنا هستند. نویسندگان این سایت پژوهشگران و دانشجویان جوان را به مطالعه‌ی این پایگاه ارزشمند و غنی تشویق می‌کنند؛ چرا که بهترین‌های دنیا هم از آن استفاده می‌کنند. بهترین روش دسترسی به این پایگاه از نظر ما خریداری اکانت قانونی آن به کمک سایت‌های معتبر داخلی است.

۷. نرم افزار کاربردی پزشکی iMD

نرم افزار iMD

iMD را می‌توان از دیگر نرم افزار های کاربردی و شناخته شده پزشکی در ایران دانست. مخاطب اصلی این نرم افزار پزشکان و دانشجویان پزشکی هستند. این نرم افزار در واقع یک بانک کامل از دیتابیس‌ها و کتاب‌های پزشکی است که از معتبرترین پایگاه‌های علمی دنیا جمع آوری شده‌اند.  iMD امکان دسترسی و جستجو در بین 17000 کتاب و دیتابیس پزشکی را فراهم می‌کند. کاربران این نرم افزار پزشکی می‌توانند به سادگی در بین عناوین یا متن این کتاب‌ها و دیتابیس‌ها به جستجوی مطالب مورد نظر خود بپردازند. از طرفی امکاناتی نظیر هایلایت کردن، یادداشت گذاری، ذخیره تصاویر و ویدیوهای داخل متن، گرفتن خروجی PDF و… سبب شده تا استفاده از این نرم افزار ساده‌تر شود.

طراحان برای بهبود رابط کاربری این نرم افزار، یک دیکشنری را هم در داخل آن قرار داده‌اند که می‌تواند درک مطالب انگلیسی این حوزه را برای کاربران ساده‌تر کند. این دیکشنری قابلیت spell کلمات را دارد و امکان تصحیح آن را هم در اختیار شما گذاشته است. نکته دیگری که در نرم افزار پزشکی iMD خود نمایی می‌کند، قابلیت ارتباط سریع با مرکز پشتیبانی است. شما می‌توانید در هر لحظه از شبانه روز با تیم پشتیبانی این برنامه مشکلات خود را مطرح کنید. این نرم افزار تنها برای دو سیستم عامل اندروید و IOS تولید شده و دسترسی کامل به خدمات آن نیازمند خرید اشتراک است. شما می‌توانید از طریق نرم افزار یا وبسایت این گروه اقدام به خرید اشتراک دلخواه خود کنید.

۸. نرم افزار پزشکی EPOCRATES

نرم افزار کاربردی پزشکی epocrates

 EPOCRATES را می‌توان از دیگر نرم افزار های کاربردی پزشکی دانست. البته کاربران این نرم افزار تنها به پزشکان محدود نمی‌شود و فعالان حوزه سلامت و درمانجو‌ها هم از آن استفاده می‌کنند. نرم افزار پزشکی EPOCRATES دارای امکانات مختلفی نظیر بانک اطلاعات دارویی، پرتال پزشکان، ماشین حساب‌های پزشکی (برای محاسبه شاخص‌ها و فاکتورهای مختلف پزشکی)، تداخلات دارویی و آخرین اخبار پزشکی است. البته این موارد تنها برای نسخه رایگان آن است و شما می‌توانید با پرداخت مبلغی معادل 175 دلار به امکانات دیگری هم دسترسی داشته باشید.

از جمله امکاناتی که در نسخه پولی این نرم افزار وجود دارد می‌توان به طبقه بندی آماری بیماری‌ها، بانک اطلاعاتی عظیم در مورد بیماری‌ها و اطلاعات پزشکی پیرامون آن‌ها، دستورات بالینی و… اشاره کرد. نکته مهمی که در رابطه با این اپلیکیشن پزشکی وجود دارد بانک اطلاعاتی آن در مورد داروها است که به عقیده بسیاری از پزشکان، کامل‌تر از نمونه‌های مشابه به نظر می‌رسد. شما می‌توانید در بخش drug information، به اطلاعات مختلفی در مورد کلیه داروها از جمله دستورات مصرف، موارد منع مصرف، عوارض جانبی، تداخلات آن با دیگر داروها، معرفی داروی جایگزین با دستورنامه فرمولی و… اشاره نمود.

باید بدانید که هزینه نسخه پولی این نرم افزار در شرایط فعلی رقم نسبتا بالایی است ولی باز هم سایت‌های داخلی اکانت این نرم افزار را با قیمت‌های منطقی می‌فروشند. فقط در زمان خرید سعی کنید اکانتی را خریداری کنید که قانونی و به نام شما باشد. اکانت‌های هک شده‌ی زیادی در اینترنت به فروش می‌رسند که پایداری ندارند و هرلحظه ممکن است از کار بیفتند.

۹. نرم افزار Grammarly

نرم افزار کاربردی گرامرلی

به احتمال زیاد تا کنون نام Grammarly (به فارسی گرامرلی) به گوشتان خورده است. این نرم افزار کاربردی مخصوص پزشکی نیست بلکه برای هر کسی که می‌خواهد متنی بی‌نقص به زبان انگلیسی بنویسد، می‌تواند از آن استفاده کند. بیشتر دانشجویان و پژوهشگران ایرانی که قصد ارائه مقالات خود در ژورنال‌های معتبر را دارند از این ویراستار قدرتمند استفاده می‌کنند. پزشکان، پرستاران و فعالان حوزه‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی هم از این قاعده متثنی نبوده‌اند. در واقع کارایی Grammarly برای این افراد بیشتر از سایرین است چرا که به راحتی می‌تواند اشتباهات شما در متون و اصطلاحات حوزه پزشکی را شناسایی کند.

این نرم افزار می‌تواند متن شما را بر اساس 250 قاعده دستور زبان انگلسی بررسی کند و متن را با آن‌ها مطابقت دهد. از طرفی گرامرلی می‌تواند لحن محتوای شما را شناسایی کند و بر همین اساس بررسی‌هایش را انجام دهد. مجموع این موارد سبب شده تا  Grammarly یک نرم افزار کاربردی برای پزشکان باشد. گستردگی گرامرلی از دیگر نقاط قوت آن به شمار می‌آید. به گونه‌ای که به صورت افزونه برای کروم ، سافاری و موزیلا یا به عنوان نرم افزار برای سیستم عامل‌های مختلفی نظیر ویندوز، اندروید و… عرضه شده است. البته باید بدانید که این نرم افزار خالی از خطا نیست و می‌تواند در مواردی اطلاعات نادرست را به شما بدهد.

نسخه‌ی رایگان گرامرلی چندان قوی نیست و بهتر است که نسخه‌ی پولی آن را خریداری کنید. اکانت‌های پریمیوم گرامرلی نیز هزینه‌های گزافی دارند ولی خوشبختانه مراکزی در ایران اکانت‌های قانونی این نرم افزار را با قیمتی منطقی به فروش می‌رسانند. یکی از آن‌ها گرامرلی امیرکبیر است که نویسندگان این اکانت‌های گرامرلی خود را از آنجا تهیه کرده‌اند.